Misja KSB to kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz wyposażanie ich do służby zgodnie z przyjętym mottem: "Aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej lecz na mocy Bożej." 1Kor 2,5

Cel ten realizujemy poprzez nauczanie solidnie oparte na Piśmie Świętym oraz inspirację do osobistego rozwoju. Pomagają w tym interaktywne zajęcia, ćwiczenia oraz bliska relacja z wykładowcami, którzy są ludźmi używanymi przez Boga.Naszymi wykładowcami są:

PAWEŁ SOCHACKI

Urodził się w 1963 roku w Krakowie. W wieku 23 lat przeżył nawrócenie i przyjął chrzest wiary w krakowskim zborze "Betlejem". W 1992 roku ukończył Warszawskie Seminarium Teologiczne. Rok później został powołany na pastora Zboru Kraków - Nowa Huta. Z Krakowskim Seminarium Biblijnym jest związany od momentu jego powstania. Obecnie pełni w nim funkcję dyrektora. Ma żonę Dorotę i córkę Dominikę.


LESZEK MOCHA

Nawrócił się w 1982 roku, chrzest wiary przyjął czerwcu 1983. Jest pastorem zboru w Jastrzębiu Zdroju. W latach 1987-2000 był dyrektorem Misji Krajowej. Ukończył The International Bible Training Institute w Burgess Hill, w Anglii. W latach 2004 – 2008 pełnił funkcję Prezbitera Okręgowego a obecnie jest członkiem Prezydium Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego. Ma żonę Małgorzatę, córki Kamilę i Oliwię.


WIESŁAW DIDOSZAK

Urodził się w 1960 roku, a w wieku 26 lat przeżył nawrócenie i przyjął chrzest wiary. Ukończył Akademię Pedagogiczną w Krakowie oraz Warszawskie Seminarium Teologiczne. W 1988 roku został powołany na pastora zboru "Betlejem" w Krakowie. Z Krakowskim Seminarium Biblijnym jest związany od momentu jego powstania. Ma żonę Neli oraz córkę Emanuelę i syna Samuela.


MARIUSZ MUSZCZYŃSKI

Założyciel i były pastor zboru w Zdzieszowicach, były II pastor zboru w Częstochowie, były dyrektor Okręgowej Szkoły Misyjnej okręgu południowego. Obecnie jest dyrektorem Misji Krajowej i pastorem zboru w Opolu. Główna pasja to przygotowywanie wierzących do zakładania nowych zborów oraz szkolenie ich w dziedzinie misji i ewangelizacji. Ma żonę Lidię i czwórkę dzieci: Małgorzatę, Martę, Dawida i Anię.


ROBERT BORYCZKA

Urodził się w 1960 roku. Mając 23 lata stał się ewangelicznie wierzącym chrześcijaninem. Jest członkiem Zboru Kościoła Zielonoświątkowego Kraków Nowa Huta. Od 1989 roku jest pracownikiem misji Ruch Nowego Życia. Razem z żoną i zespołem służył na misji w Rosji w latach 1996 – 2003. Po powrocie założył wraz z innymi misjonarzami Szkołę Misyjną. Jego powołanie i pasja to misja w swojej "Jerozolimie, Judei, Samarii i aż po krańce ziemi". Ma żonę Elżbietę i trójkę dzieci: Patrycję, Sebastiana i Borysa.


DANIEL JUREK

Urodził się w 1973 roku. Nawrócił się jeszcze jako dziecko, a w 1989 przyjął chrzest wiary w krakowskim zborze "Betlejem". Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także Krakowskie Seminarium Biblijne oraz studia podyplomowe na Warszawskim Seminarium Teologicznym. W roku 2005 został ordynowany na diakona a obecnie pełni funkcję pastora pomocniczego w zborze "Betlejem". Wraz z żoną Dorotą i synem Dominikiem mieszka w Krakowie.Informacja:

Ogłaszamy nabór do KSB na lata 2019 -2020. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line.Wyświetl większą mapę